Národní park Šumava či celá oblast Šumavy je častým turistickým cílem a oblíbenou rekreační a dovolenkovou destinací. Ptáte se proč? Odpověď je zřejmá. Bohaté kulturní i sportovní využití a krásná krajina, která okouzlí nejednoho turistu a milovníka přírody. Ať už se rozhodnete pro poznávací, aktivní, relaxační nebo rodinnou dovolenou, vyberte si kvalitní ubytování v hotelu či penzionu, kde si po náročném dni odpočinete. A že náročný bude!

 

Historická Šumava se představuje

 

Zajímavá místa, kde se protíná nádherná krajina, sportovní vyžití i kulturní krásy? Na Šumavě jich naleznete hned několik! Navštivte krásná historická města jako je Železná Ruda, Sušice, Horní Planá nebo Domažlice. V těchto městech i jejich okolí jsou situovány jedinečné historické památky, které rozhodně stojí za podívanou. Navštívit můžete Volarský kromlech, zámek Kratochvíle, Třešňový Újezdec nebo hrad Kuklov. A na co nezapomenout? No přeci na kvalitní a komfortní ubytování, kde strávíte ničím nerušenou noc. Najít penzion na Šumavě, který bude podle vašich představ není těžké. Tak si pojďte zarezervovat penzion, kde se budete cítit jako doma!

 

Kouzelná krajina a hluboké lesy

 

Šumava je známá především svou nádhernou krajinou a lesy, které vás na první pohled okouzlí. Vydejte se do víru kopců, krásné krajiny a lesů. Okolím jsou protkány turistické trasy a cyklostezky, které vás zavedou k přírodní památce Blanice, na vrchol Velký Bobík, na Čertovu stráň či na Vltavský luh. Přírodních památek a zajímavostí je na Šumavě hned několik a vy nebudete vědět, kterou navštívit dřív. Nerozhodujte se a navštivte je všechny. Stojí to za to!

 

Letní dovolená? Jedině Lipno!

 

Uvažujete o letní dovolené na Šumavě? Pak zvolte Lipno nad Vltavou. Nádherná příroda, sportovní i kulturní vyžití, voda i zábava pro děti. Sportovci ocení řadu cyklostezek i turistických tras, které je zavedou na stezku korunami stromů. Celá Šumava jako na dlani. Oblíbeným rekreačním a dovolenkovým místem je vodní nádrž Lipno, která skýtá možnost vodních sportů, příjemného koupání, plavání, plachtění a opalování na travnatých i písčitých plážích. Pro děti je k dispozici aquapark, dětské hřiště a různorodé dětské aktivity. Přímo u břehů vodní nádrže naleznete hotel nebo penzion, kde pohodlně přespíte. Vyberte si penzion v Lipnu nad Vltavou, kam se budete každé léto, případně zimu, rádi vracet.

 

Šumava je ideálním místem pro trávení letní i zimní dovolené nebo víkendu. S přáteli, s partnerem nebo rodinou. Vyberte si lokalitu, která vám připadá zajímavá a uvidíte, že se nebudete nudit. Takže Šumavo, můžeš se začít těšit!