Hledáte způsob, jak ušetřit za cestovní pojištění? Chystáte-li se na cesty po Evropské unii, bude vám stačit evropský průkaz pojištěnce (IIHS). Počítejte však s tím, že zaplatíte regulační poplatky a v případě ošetření na soukromé klinice celou částku. Proto je vhodné cestovat s uzavřeným cestovním pojištění i po zemích EU. Další tipy se dočtete v tomto článku.

V rámci dlouhodobější cesty (zejména do exotických destinací) se vyplatí zvážit sjednání půlročního nebo celoročního pojištění. Balíčky často v základu zahrnují také pojištění zavazadel, odpovědnosti a pojištění pro případ úrazu. Samozřejmostí jsou i asistenční služby.

foto 1

Ať už však nakonec vyrazíte na delší nebo kratší dobu, vždy si pečlivě přečtěte smluvní podmínky. VPP pro cestovní pojištění obsahují veškeré podstatné informace, výluky a situace, kdy náhrada škody nebude proplacena. Než je odsouhlasíte, pozorně si je prostudujte!

Při uzavírání pojištění si dejte dobrý pozor na to, aby země, do které se chystáte vyrazit, patřila do regionu pro dané pojištění. Obezřetní buďte především při cestování do více zemí. Některé státy bývají kvůli příliš nákladné péči vyčleněny do samostatné zóny. Kolik vás bude pojištění stát, vám přesně vypočítá kalkulačka cestovního pojištění.

foto 2

Pokud máte v plánu provozovat adrenalinové nebo riskantní sporty (např. surfing, freeskiing, caving…), najděte si v pojistných podmínkách, zda se pojištění vztahuje také na krytí úrazů pro dané aktivity. Počítejte s tím, že ani kvalitní cestovní pojištění obvykle sporty s vyšším rizikem úrazu nekryje a je třeba sjednat připojištění na rizikové sporty.

Před cestou si do mobilního telefonu uložte kontaktní číslo na asistenční linku. Nezávisle na výběru pojišťovny se na ni dovoláte kdykoliv. Kvalifikovaní pracovníci vám za všech okolností poskytnou cenné rady, které vám pomohou v krizové situaci.