Jizerské hory jsou nejsevernějším pohořím České republiky a také častým turistickým cílem  a oblíbeným rekreačním a lyžařským střediskem. Svým návštěvníkům nabídnou bohaté kulturní i sportovní vyžití, zajímavé historické památky a především krásnou krajinu vhodnou k turistice i odpočinku. Tak si naplánujte dokonalou dovolenou v Jizerských horách, na kterou budete rádi vzpomínat.

 

Historická města v okolí Jizerských hor

 

V blízkém okolí Jizerských hor naleznete zajímavá historická města, která skrývají jedinečné památky i kulturní krásy. Navštívit můžete Liberec, Frýdlant, Tanvald nebo například Jablonec nad Nisou. V těchto městech a jejich okolí se můžete těšit na kulturní skvosty jako je historický zámek Liberec, budova radnice v Liberci, kostel sv. Anny v Jablonci nad Nisou nebo dominanta celých Severních Čech, Ještěd. Odtud budete mít krásný výhled na Jizerské hory a jejich okolí. Pobyt vám zpříjemní penziony v Jizerských horách, které disponují rodinným prostředím. Zarezervujte si penzion, který bude přesně podle vašich představ. Ať už s výhledem na Ještěd nebo na některou z historických budov. O vaše pohodlí bude postaráno!

 

Krásná krajina s možností sportů

 

V každém ročním období skýtá krásná krajina Jizerských hor možnost túr. Turistické trasy a cyklostezky v okolí vás zavedou na Ještěd, k vodní nádrži Bedřichov, k vodní nádrži Josefův důl nebo na vrchol Ptačí kupy, který se nachází ve stejnojmenné přírodní rezervaci. Budete moci spatřit chráněné i ohrožené druhy rostlin a živočichů. Jedinečné! V zimních měsících jsou vám k dispozici lyžařská střediska a běžkařské tratě. Pohodové lyžování skýtá Ski areál Ještěd a Ski areál Tanvaldský Špičák, kde si lyžování zamilujete vy i vaše ratolesti. Penzion v Liberci s výhledem na lyžařský areál Ještěd? Není problém! Najděte si ten pravý penzion v Liberci, kde se budete cítit jako doma.

 

Zaručená zábava pro děti

 

Ani děti se v Jizerských horách a městě pod Ještědem nebudou nudit. Sázka na jistotu? Liberecká ZOO. Různé druhy živočichů a především jedineční bílí tygři, kteří zaujmou nejednoho malého milovníka zvířat. Další zastávkou může být iQLANDIA nebo zábavní centrum Babylon v Liberci. Tam je k dispozici iqpark, lunapark a aquapark s bazény, tobogány a dalšími vodními atrakcemi. Chce být vaše dítko architektem? Pak neváhejte a zajděte s ním do muzea kostek, kde jej ohromí budovy z kostek a další stavby. Zkrátka a jednoduše, vaše děti budou mít tolik programu, že je nebudete moci dostat domů.

 

Letní či zimní dovolená nebo víkend v Jizerských horách může být krásný, když svůj čas využijete na maximum. V každém případě si nezapomeňte najít vhodné ubytování, kde se postarají o váš ničím nerušený pobyt. My vám pomůžeme najít hotel nebo penzion, kam se budete rádi vracet. Tak pojďte balit!