Podzim je ideální dobou na zorganizování výletu do zahraničí, neboť v tomto období jsou ceny na letenky výrazně výhodnější nežli v létě a spousta nízkonákladových leteckých společností nabízí akční ceny do různých evropských destinací. Dnes Vám představíme 3 tipy na zajímavé destinace, kam byste nyní mohli vyrazit na výlet. 

 

Florencie

florencie

 

Florencie neboli též italsky Firenze, je významné historické město ležící na řece Arno, které je též neodlučitelně spojeno s rodem Medici. Právě za doby vlády Medicejských se Florencie stala centrem kultury a architektonického rozkvětu. Množství významných staveb tehdejší doby zůstalo dokonale zachováno a dnes jezdí Florencii obdivovat milióny turistů z celého světa.

 

Málaga

malaga

 

Španělská Málaga je po Seville hned druhým největším městem Andalusie, přičemž město bývá spojováno především se jménem malíře Pabla Picassa, jenž se zde narodil. Málaga je městem zlatavých pláží, vynikajícího jídla, a především pohodové atmosféry, která ve spojení s příjemným podnebím tvoří jeden z mnoha důvodů, proč sem vyrazit alespoň na pár dní na dovolenou.

 

Vídeň

vídeň

 

Hlavní město Rakouska je pro nás atraktivní jak kvůli velkému počtu zajímavých památek, tak také kvůli své poloze, kdy do Vídně můžeme pohodlně dojet i vlakem či autobusem. Mezi známé turistické cíle patří Mozartův pomník, Dóm svatého Štěpána, Minoritský kostel, Palác Schönbrunn nebo například Hundertwasserhaus.

 

TIP: Při cestě do zahraničí nezapomeňte na to, že Váš Evropský průkaz zdravotního pojištění platí pouze ve vybraných zdravotnických zařízeních (zpravidla veřejných). Před cestou je proto vhodné si sjednat kvalitní cestovní pojištění, které by dostatečně pokrývalo léčebné výlohy a zahrnovalo i pojištění zavazadel či například pojištění odpovědnosti v zahraničí.